כותרת ראשית לדף

 
    אודות המכון
    הסטוריית המכון
    עדכונים חמים
    השיטה בהרחבה
    שיטת שבתאי והעידן הנוכחי
    קורסים
    מן העיתונות
    מכתבי לקוחות
    הדגמת אבחון
    צור קשר
בס"ד 
 
 
 
 
 "שיטת שבתאי" – והעידן הנוכחי

ברצוני להסביר עד כמה יש בתקופתנו צורך ב"שיטת שבתאי" על פני נוסחת המקובלים המתייחסת ל"אור המקיף" בלבד. (ראה מאמר קודם המסביר את ההיסטוריה של השיטה) וכן עד כמה לא היה צורך ב"שיטת שבתאי" בדורות הקודמים.

הדברים יובאו בהרחבה בספר שעתיד לצאת לאור בעניין השיטה והשלכותיה ולהלן תמצית הדברים.

כבר בתקופה האחרונה שבה עסק אבי אברהם צבי שבתי ז"ל באבחון בשיטה העתיקה, ראיתי התרופפות ביכולות האבחון לעומת תקופות עברו בהם הוא קנה את שמו באבחונים מדויקים ביותר והסיבה היא השוני במבנה החברתי ובמבנה ההתנהגות עם הזמן.

בזמנים עברו בהם המסגרת המשפחתית הייתה קשוחה יותר ולשלטון היה כבוד וסמכות, "האדם הקטן" היה תוצר של הסביבה, של המחוייבות החברתית, ושל מה שהמסגרת מצפה ממנו ומייעדת עבורו. במצב זה השפעת ה"אור המקיף" הייתה גדולה ביותר. היא זאת שהניעה את האדם וקבעה את החלטותיו ולכן ההכרות עם תכונות ה"אור המקיף" הקנתה הרבה ידע על אישיותו. עם השנים המצב השתנה.

כיום גם מערכות החינוך מעודדות את הילד/האדם לבחור בדברים התואמים את טיבעו ואת "מה שנעים לו".

בתקופה החדשה בה "נפלו המסגרות", "התנפצו המיתוסים" ו"איש הישר בעיניו יעשה", פחתה ביותר ההשפעה של ה"אור המקיף" על האדם והתחזקה מאד השפעתו של ה"אור הפנימי" האחראי על "המימוש העצמי" ו"האגו".

במצב זה יש משקל רב יותר להכרות עם המפה האסטרולוגית המזוהה יותר עם ה"אור הפנימי", (דבר המסביר,אגב, את פריחתה של האסטרולוגיה ב-50 השנים האחרונות).

גם היום אנו מבחינים במסגרת הייעוץ היום יומי בשוני ובהבדלים בין אנשים המגיעים מקבוצות אוכלוסיה שמרניות ומסורתיות בהם השפעת האור המקיף רבה יותר, לבין אנשים המגיעים מרקע וחינוך מתירתי "מערבי" בהם השפעת ה"אור הפנימי" ניכרת באחוזים גבוהים יותר.

אבחון המתבסס על צירופי האותיות בלבד בעידן הנוכחי, לוקה בחסר גדול ואיננו עונה על הצרכים.טואול - בניית אתרים