כותרת ראשית לדף

 
    אודות המכון
    הסטוריית המכון
    עדכונים חמים
    השיטה בהרחבה
    שיטת שבתאי והעידן הנוכחי
    קורסים
    מן העיתונות
    מכתבי לקוחות
    הדגמת אבחון
    צור קשר
בס"ד
 
 
 
 
הסטוריה

השיטה מבוססת על נוסחה עתיקה שבה השתמשו המקובלים כדי לקבוע התאמות לצורכי זוגיות.

הנוסחה קבעה לאיזה "יסוד" מארבעת היסודות משתייך האדם ומה "מיקומו בתוך אותו יסוד.

לצורך חישוב הנוסחה השתמשו בשמו הפרטי של האדם ושם אימו, הפכו את האותיות בגימטריה למספרים וחילקו לכפולות של 12. השארית שנותרה מאותם כפולות, היא שקבעה את היסוד השולט באדם.

באופן ששארית של 1,5,9, שייכים ליסוד האש. 2,6,10 ליסוד האדמה. 3,7,11 ליסוד האויר. ו-4,8,12 ליסוד המים. מובן מאליו שנמנעו לזווג בין יסודות האש והאויר (הקלים) ליסודות האדמה והמים (הכבדים).

ה"מומחים" בשיטה זו ידעו גם להתייחס לחשיבות של המספר בתוך היסוד. היסודות חולקו לראשון, שני, שלישי לכל יסוד. כך יצרו תת חלוקה של היסודות. (באופן ש"אש שני" עם "אש שלישי" התאימו בתנאי שהגבר הוא המזוהה עם האש השני והאשה עם האש השלישי אך לא להיפך. וכדומה.)

עפ"י תפיסה זו מקובל היה לזהות את האדם עם תכונות האופי של היסוד אליו הוא משתייך. למשל יסודות האש והאויר: קלים, זריזים, מהירים (גם במחשבה), משתנים, חדשניים וכו', לעומת יסודות האדמה והמים שהם: כבדים, שמרנים, חומרניים, איטיים, נוסטלגיים.

כשלמדתי על מבנה הנפש והתלבשותה בגוף באמצעות הצלם (*ראה פרק השיטה) והבנתי כיצד ה"אור הפנימי" מהווה את החלק המעשי - יצרי של האישיות ואילו ה"אור המקיף" מהווה את הצד המחשבתי - פילוסופי - רוחני של האישיות, שאלתי את עצמי לאן מכוונת נוסחת המקובלים בעניין השמות ומהו החלק באישיות ש"מושפע" מצירופי אותיות ומספרים.

מעיון מעמיק ביותר התברר שזהו ה"אור המקיף". ה"אור המקיף" הרוחני משתייך לחלק הגבוה בעולם העשייה הרוחני מקום בו הדברים נקבעים ונחתכים באמצעות קוים, נקודות, מספרים, אותיות ונוסחאות מתמטיות.

ה"אור הפנימי" האנרגטי, הנמוך בדרגתו מה"אור המקיף", מושפע מהשפעת הכוכבים והמזלות בשעת הלידה.

ומאחר וגם ההשפעות האסטרולוגיות מאובחנות לפי חלוקה ליסודות אש, אויר, מים ואדמה, עלה הרעיון לבדוק מצבים בהם יש ניגוד בתוך אותו אדם בין ה"אור הפנימי" ל"אור המקיף" כגון: אדם שנולד בחודש בו שולט מזל ממזלות האש, אך לפי נוסחת ה,אור המקיף" נשלט הוא ע"י יסוד המים. מספר אנשים שענו על צירוף מעין זה הגיבו בצורה דומה של סכסוך פנימי, חוסר שקט, ותכונות אופי הסותרות אחת את השניה.

לעומת אנשים שאצלם נמצא "תיאום" בין ה"אור הפנימי" (אסטרולוגיה) ל"אור המקיף" (נוסחת האותיות) ונמצא גם "תיאום" של היסודות כגון: אש ואויר, או מים ואדמה, שנתגלו כאנשים רגועים, עקביים, ו"מחוברים לעצמם".

בשלב זה הבנתי ש"עליתי" על ה"שיטה". היה זה בשנת תשמ"ב – 1982. הייתה זו תקופה של הארה גדולה. חייתי בתחושה של "פיצוח הקוד הגנטי האנושי". מבחינת השיטה, הייתה זו "המצאת הגלגל".

הרבה שנים של "ניסוי וטעייה" עברו מאז, שאלות ומחקר ושיחות ארוכות עם אנשים על חייהם ועולמם הפנימי.

בשנת - 1996 הצטבר הידע לממדים מרשימים. בפגישתי הראשונה עם מנהלת "האוניברסיטה העממית" דאז הגב' נילי תיבון ז"ל, נדהמה זו מכמות הידע והנתונים שהיו בידי על חייה ועל אישיותה וזאת על בסיס של תאריך לידתה ושמה (ושם אימה) בלבד וללא היכרות מוקדמת.

נילי העלתה הצעה שארצה במסגרת ה"האוניברסיטה העממית בירושלים". ההרצאות ניתנו "אז תחת השם "נומרולוגיה" וזאת מהעדר שם אחר המגדיר את השיטה. היום נקראת השיטה "שיטת שבתאי" כשם המכון שמרכז את כל הפעילויות בתחום.

במשך שנים של הרצאות בפני אנשי האקדמיה הקרובים לתחום כגון: אנשי חינוך, רופאים, פסיכולוגים ואנשי מחקר שונים, התגבשו קבוצות של חוקרים שבחנו את השיטה במסגרת עיסוקם היום יומי והגישו אלי את מסקנותיהם שהיו עקביות ויצרו הצלבה של ידע בינם ובין קבוצות אחרות שאספו סטטיסטיקה על הפרעות בהתנהגות, הצלחות, כשרונות, ומחלות.

תודתי נתונה למר ליאון פוני מירושלים שאירח בביתו את קבוצת המחקר הראשונה שהיוותה קרש קפיצה עבור השיטה והביאה לכך שמאוחר יותר הפכה השיטה ממספר רעיונות ונתונים עד לכמעט מדע מדויק!

היום אני בקשר עם הרבה מתלמידי בכל רחבי הארץ המשלבים את השיטה במקצועותיהם ורואים הצלחה רבה.טואול - בניית אתרים